„OTTHON EURÓPÁBAN”

A Klebelsberg Intézményfenntartó Központ Pápai Tankerület 13.978.704,- Ft európai uniós támogatást nyert TÁMOP-3.3.14.B-14/1-2014-0045 azonosító számon a Társadalmi Megújulás Operatív Program Hazai és nemzetközi kapcsolatok kialakítása címmel meghirdetett pályázati kiíráson az Új Széchenyi Terv keretében.

A projekt időtartama: 2014. szeptember 1. – 2015. október 31.

A támogatás fő célja a pápai Vajda Márta EGYMI és a hollandiai Kampen városában található, hasonló profilú partneriskola (Ichthus College Kampen) között meglévő kapcsolat elmélyítése, a programok megvalósításán keresztül a tanulók kompetenciájának fejlesztése, ismereteik bővítése. A projekt keretében az intézmény tanulói kirándulásokon, nyári táborban ismerkednek az Esterházy család életével, történelmével. Múzeumlátogatások, kézműves tevékenységek segítségével a bakonyi térség népművészetébe, hagyományaiba, gasztronómiájába kapnak betekintést. Mindezt a holland partneriskola diákjainak is megmutatják közös honlapjuk segítségével. Tavasszal személyes találkozóra kerül sor Hollandiában az ottani tanulókkal. A kommunikáció megkönnyítése érdekében délutáni foglalkozás keretében angol nyelvtanfolyamon vesznek részt a programba bevont tanulók. Előadásokon ismerhetik meg az Európai Uniót, Hollandiát, Kampent, a partneriskolát. Mivel a két intézmény tanulói között a kapcsolattartás elsősorban interneten folyik, annak veszélyeire is felhívják a figyelmet.

Valamennyi program azt a célt szolgálja, hogy a tanulókat a szabadidő hasznos, kulturált eltöltésére szoktassa, fejlessze kommunikációs készségüket, segítségével képet kapjanak más ország kultúrájáról.

A két intézmény évek óta bensőséges kapcsolatot ápol, melyet továbbra is szeretnének fenntartani abban bízva, hogy a gyerekek között egymást elfogadó barátságok köttetnek.

A TÁMOP – 3.3.14.B–14/1–2014–0045. sz. Otthon Európában – „Hazai és nemzetközi testvériskolai kapcsolatok kialakítása” pályázat

Már megvalósított, ill. még folyó programok:
2014. szeptember elejétől 2015. júniusig heti rendszerességgel
•    Angol szakkör
•    Hagyományőrző- és kézműves szakkör
2014. október 6. -  Előadás 1/4.  - Az Európai Unió
2014. október 17. -  Előadás 2/4 – Hollandia és a testvériskolánk
2014. november 6. - Színházlátogatás: Süsü a sárkány
2014. november 24. –  Pápai séta, az Esterházy Kastély, kézműves foglalkozás
2014. december 11. – Előadás 3/4. - Az internet veszélyei
2015. január 23. – Előadás 4/4. – Egészséges táplálkozás

A következő időszakra tervezett programok:
2015. február 16. – Vadvirág Néptánc Együttes bemutatója és táncháza
2015. március 12. – Színházlátogatás
2015. március – Kirándulás: Tüskevár
2015. március – Pápai séta, „Toronytúra”
2015. április 1. – Húsvéti játszóház
2015. április – Kirándulás: Szigliget
2015. április – Kirándulás: Döbrönte – Ganna, Esterházy Mauzóleum
2015. május – Kirándulás: Bakonyjákó
2015. május 18-22. Találkozó Hollandiában
2015. június vége-július eleje: Nyári tábor Tatán

A kirándulások időpontja változhat, időben értesítünk róla!
Pápa, 2015. február 5.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2019 Pályázati beszámoló.pdf

hatartalanul logo

megvalosult a magyar kormany tamogatasaval bga alap

ISKOLAKERT PROJEKT

Az iskolakert indítását az Országos Iskolakert-fejlesztési Program, Iskolakert Alapozó Alprogram tette lehetővé 2019-ben, a szükséges eszközök biztosításával és szakmai segítségnyújtással.

Alapozóhoz Alapítvány logója

am logo szines HU